1 Haziran 2008 Pazar

PAZAR KAHVALTISI ve KOLOF TARİFİ


PAZAR KAHVALTISI ve KOLOF TARİFİPAZAR KAHVALTISI ve KOLOF TARİFİ


PAZAR KAHVALTISI ve KOLOF TARİFİ
PAZAR KAHVALTISI ve KOLOF TARİFİ
Emine ve Ender Abi'yle geçen hafta pazar yaptığımız nefis kahvaltıdan resimler....Sizlerle paylaşmak istedim... Tüm plan çekememişim masayı sağolsun Emine m yapmış da yapmış:))

PAZAR KAHVALTISI ve KOLOF TARİFİ

KOLOF ...

Ben ilk kez duydum, Trabzon lu olan arkadaşımın annesi bizler için yapmış elleri dert görmesin ..Tarifi yanılmıyorsam şöyle :
  • 1 kg un
  • 3 kaşık eritilmiş tereyağı
  • tuz
  • su

ile katı bir hamur yoğuruluyor. Sacda alt üst pişiriliyor. Bir tür küçük lavaş gibi, pide gibi. Çok nefisti gerçekten ; bizim yörenin yağlama hamurunu andırıyordu..

Zaten gelirken bize de koymuştu, ben de içine güzelce bir yağlama kıyması hazırladım,aralarına sürdüm; sarmısaklı yoğurt eşliğinde bizimkiler yemeye doyamadılar...


  • Yine nefis PATATESLİ POĞAÇALAR ından yapmıştı...Tarifi daha önceden eklemiştim...Linke tıklayabilirsiniz.

SİYAH BEYAZ tatlısından yapmıştı ama resim çekmeyi unutmuşum:((( Çok lezzetliydi..Tüm bu güzel yiyecekler içinde sanırım benim oğluşum için en güzeli nefis tostlardı..:))

Doyamadı Emine teyzesinin tostlarını yemeye..Zaten çok da sever..Şımarabildiği ,yakın bulduğu ender insanlardandır çünkü..:))


Tekrar teşekkürler sevgili dostlara..:))

2 yorum:

durutarifler dedi ki...

Bunu bu pazar deneyceğim. Çok pratik ve çok güzel görünüyor . Ellerine sağlık. Pazar sofranızda sağlıklı sıhhatli yemekler nasip etsin Allah.

Lezzet Gemisi dedi ki...

MÜKELLEF BİR SOFRA... HARİKA... PİZZA DA SÜPER OLMUŞ ELLERİNE SAĞLIK CANIM. HAYIRLI CUMALAR, AKABİNDE KEYİFLİ BİR HAFTA SONU TATİLİ DİLERİM. SEVGİLER....

Related Posts with Thumbnails