Eba Öğrenci Girişi, Hesap Oluşturma ve Şifremi Unuttum 2023

EBA TV uzaktan eğitim sistemi ile öğrencilerine kesintisiz ders imkanı sunuyor. Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilerinin eğitimlerinin durmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu yazıda EBA TV’nin öğrenci giriş sistemi ve hesap oluşturma ile ilgili merak edilen bir takım soruların cevapları yer almaktadır.

Ölümcül ve bulaşıcı Koronavirüs tehdidi, birçok mağazanın kapanmasına ve halkın evde kalmasına neden oldu. Ayrıca okulların kapanmasına da neden oldu. Dünyayı alt üst eden Koronavirüs virüsü okulların kapanmasına neden oldu.

Virüs okullar için bir tehdit oluşturdu ve virüs ortadan kaldırılana kadar öğrencilerin okula devam etmesine izin verilmedi.

Milli Eğitim Bakanı’nın açıklamasına göre 23 Mart’tan sonra ilkokul, ortaokul ve liseler uzaktan eğitime geçecek. Bu, çevrimiçi eğitimdir.

Uzaktan eğitime EBA, TRT ve diğer kanallar üzerinden ulaşılabiliyor.

EBA’nın eğitim verecek olması nedeniyle veliler ve öğrenciler EBA’ya nasıl girebileceklerini araştırmaya başladılar.

EBA veli, öğrenci girişini nasıl yaparım? Arama motorları “EBA öğrenci, veli girişi nasıl yapılır?” aramaları ile dolup taşıyor

Peki, EBA Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır? Öğrenciler online bir eğitime katılabilmek için hangi adımları atmalı?

Turkcell EBA 6GB Ücretsiz İnternet

EBA Giriş Hesap Oluştur

EBA’ya iki farklı şekilde erişilebilmektedir. Öğretmen veya veli, e-Devlet veya MERSİS kimlik bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci için bir şifre alabilir.

Öğrenciler ise veli ya da öğretmenlerinin verdiği şifre ile sisteme giriş yapabilirler.

EBA üyesi olan yani şifrelerini almış olan öğrenciler TC kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak giriş yapabilirler.

EBA Hesabı olmayan öğrenciler, yani şifreniz yoksa yeni bir EBA hesabı oluşturmanız gerekecektir.

EBA hesabınız yoksa linke tıklayınız. https://giris. eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jspThensayfasında “öğretmen, öğrenci ve veli” olmak üzere üç seçenekten Öğrenci seçeneğini seçiniz. Son olarak seçeneklerin altında yer alan EBA kategorisine tıklayınız.

Eba Öğrenci Girişi şifresi

Aşağıdaki adımlarla bir EBA hesabı oluşturun:

Şifreniz yoksa “EBA Hesabı Oluştur” seçeneğine tıklayınız.

Bu seçeneği seçtiğinizde velinizin cep telefonuna bir şifre geldiği size bildirilecektir.

Hesabınızı oluşturmaya devam etmek için bu şifreyi girin.

Velinizin cep telefonuna herhangi bir mesaj gelmediyse ‘SMS Gelmedi’ butonuna tıklayınız.

Gerekli bilgileri doldurarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

İstenen bilgiler şunlardır: güvenlik kodu, T.C. kimlik numarası, nüfus cüzdanı seri numarası veya cilt numarası, öğrenci numarası.

EBA’ya e-Devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi öğrencisiyseniz veya yurt dışında okuyorsanız farklı giriş seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Eba Öğrenci Girişi: Şifremi Unuttum

Eğer şifrenizi unuttuysanız ve daha önce eba giriş sistemine kayıt olduysanız, eba şifremi unuttum bölümündeki adımları takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Daha sonra doğrulama yöntemini seçtikten sonra yeni Şifreleri ile eba Öğrenci Girişine giriş yapabilirler. Unuttuğunuz şifrenizi e-posta yoluyla veya bir telefon numarası seçerek almayı tercih edebilirsiniz.

EBA Veli veya Öğretmen olarak nasıl giriş yapılır?

Bağlantı aynı zamanda öğretmenlerin ve velilerin giriş yapmasına da olanak tanır https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp.

Veliler sadece e-Devlet ile EBA’ya giriş yapabilirken, öğretmenler MEBBİS, e-Devlet ya da yurt dışı seçeneğine tıklayarak sisteme giriş yapabiliyor.

Son olarak veli, öğretmen ve öğrencilerin tamamı EBA’ya QR Kod ile giriş yapabiliyor.

Sisteme giriş için artık QR kodun akıllı telefon ile okutulması gerekiyor.

EBA Nedir?

EBA, 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan ve eğitim içerikleri yayınlayan bir eğitim platformudur. Aynı zamanda Fatih Projesi kapsamında çevrimiçi ders sunumlarının yapıldığı bir platformdur.

EBA, öğretmenlerin ders içeriklerine tek bir platformdan ulaşmasını sağlar. Ayrıca öğrencilerine ödev, ödev ve proje gönderebilirler. Öğrencilerinin gelişimini izleyebilir ve zayıf yönlerini tespit edebilirler.

Sistem, velilerin sınav tarihlerini, sonuçlarını, akademik başarılarını ve daha fazlasını takip etmelerine olanak tanıyor.

Öğrenciler sadece derslerine erişmekle kalmaz, aynı zamanda öğretmenleriyle, sınıf arkadaşlarıyla iletişim kurabilir ve öğretmenlerinden ayrıntılı geri bildirim alabilirler.

Eba Öğrenci Girişi Hata Veriyor Sorunu

Eba öğrenci girişi zaman zaman yoğunluğuna bağlı olarak hata verebilmektedir. Sistem tarafından tanımlanmayan bir hata ya da bağlantı kopukluğu durumunda bilgisayarı ve modemi yeniden başlatmak genellikle sorunu çözebiliyor. Sistem ayrıca öğrenci, veli ve öğretmenlerin tekrar tekrar giriş yapmasıyla da kilitlenebilmektedir.

Vodafone EBA 6GB İnternet Ücretsiz

Eba öğrenci girişi ücretli mi?

Öğrencilerin en sık sorduğu soru “Eba Öğrenci Girişi ücretli mi?” Eba’ya giriş yapmak için ücret ödemezsiniz.

EBA TV Kanalları:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Mart’ta yapılan açıklamaya göre, öğrenciler derslerini EBA TV kanalları üzerinden takip edebilecek.

Açıklamaya göre TRT 6 frekanslı 3 kanal yayın yapacak. Öğrenciler, 3 HD ve 3 SD yayın altyapısı kullanılarak yapılan yayınlar sayesinde TRT kanallarını izleyebilecek.

EBA TV, 23 Mart’ta EBA TV ilkokul, EBA TV ortaokul ve EBA TV ortaöğretim olmak üzere üç kanalı yayına sokacak.

20 dakikalık dersin ardından 10 dakikalık bir etkinlik kuşağı yayınlanacak.

İlkokul ve ortaokul dersleri 9.00-13.30 saatleri arasında yapılmaya devam ederken, lise dersleri 09.00-14.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Eba TV Ayarları EBA TV Frekans Ayarı Makaleyi okuyabilirsiniz.

Öğrenciler ayrıca gün boyunca dersi tekrar izleyebilirler. İlkokul, ortaokul ve liseler için tekrar dersleri 13.30-17.30 (ve 17.30-21.30) ve 15.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Bu makale size eba öğrenci girişi, eba hesap oluşturma hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: eba şifremi unuttum soruları. Yorumlar kısmına aklınıza takılan soruları yazabilirsiniz.

Veliler EBA’ya erişebilir mi?

Veliler EBA’ya e-Devlet üzerinden erişebilirler.

EBA Derslerini kaçıranlar kaçırdıkları dersi tekrar izleyebilirler mi?

Sistem, kullanıcıların EBA’da görüntüleyemeseler bile isterlerse dersleri tekrar dinlemelerine veya izlemelerine izin verecektir.

EBA Şifremi Nasıl Alabilirim?

Hesap oluşturmak için EBA web sitesini ziyaret edin.

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?

İlgili Mesajlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *