Turkcell Özel Numara Açma ve Kapatma, Gizli Numara Engelleme

Hat kullanıcıları genellikle özel numaraların ne şekilde açılıp kapatılabileceğini merak ediyor. Milyonlarca abonesi olan bir operatör olan Turkcell, müşterilerinin isteklerine göre hareket etmektedir. Bilinmeyen numaralardan çağrı almak istemiyorsanız ya da arayanların size ulaşamaması için cep telefonunuzu gizlemek istiyorsanız Turkcell’in sunduğu Gizli Numara Çağrı Kısıtlama Servisi’ni kullanabilirsiniz. Turkcell Gizli Numara Çağrı Kısıtlama Servisi tamamen ücretsizdir.

Turkcell Hat Fiyatı

Turkcell Özel Numara Kısıtlama Servisi (PNRS) nedir?

Dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde hattınızı sadece özel numaralarla sınırlandırabilirsiniz. Ücretsiz olan Gizli Numara Engelleme Servisi ile numaranızı gizleyerek aramaları engelleyebilirsiniz.

Karşı taraf sizi aradığında “Aradığınız numara gizli numaraları kabul etmemektedir” şeklinde bilgilendirilir. Karşı taraf tekrar ararsa, numaranın gizliliğini kaldırarak size ulaşabilecektir.

Özel (Gizli) Numaradan Arayanı Bulma (KESİN ÇÖZÜM)

Turkcell Özel Numara Kilitleme

Turkcell’e kayıtlı hattınızı gizli numaralardan gelen aramalara kapatmak istiyorsanız cep telefonunuzun arama alanına *253# yazıp arama tuşuna basmanız yeterlidir. Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar engellenmiştir. Siz gizli numaralara gelen aramalara izin vermeye karar verene kadar bu servisi ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Turkcell Özel Numara Kilit Açma

Turkcell’e kayıtlı hattınızı #253# yazıp aramam tuşuna basarak gizli numara ile gelen aramalara açabilirsiniz. Bu işlem Gizli Numara Kapatma işlemini iptal edecektir. Turkcell’in özel numara engelleme ve açma servisi tüm Turkcell bireysel kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Turkcell Özel Numara Açma ve Kapatma

Gizli numaralardan çağrı almak can sıkıcı olabilir, ancak bunları engellemek, kimi aradığınızı ve neden aradığınızı öğrenmenin etkili bir yoludur. Gizli numaralardan gelen aramaları engellemek çok basittir. Gizli numaralardan gelen aramaları engellemek için *253# tuşlamanız yeterlidir. Engeli kaldırmak için gizli numarayı tekrar tuşlayın.

Turkcell Özel numara – Nasıl kapatılır

Turkcell hat sahipleri özel numaradan gelen çağrıları kabul etmek istemezlerse *253# tuşlayıp “EVET” tuşuna basarak servisi iptal edebilirler. Servis aktifken *253# tuşlamalı ve arama tuşuna basmalıdırlar.

Turkcell özel numara çevirme kodu

Turkcell özel numara çevirme kodu ve engelleme kodu *253#’dir. Ayrıca biri sizi gizli numaradan aradığında *#30# tuşlayarak sizi kimin aradığını öğrenebilirsiniz. *#38# numara servisinin de kullananlar tarafından işe yaradığı söylenmektedir.

Turkcell özel aramaları nasıl engellerim?

Turkcell aboneleri *253# tuşlayarak özel aramaları engelleyebilirler.

Turkcell İstenmeyen Numaralardan Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir?

Bir boşluk bırakıp mesaj bölümüne CAGRIENGELLE yazabilirsiniz. Aranmasını istemediğiniz numarayı yazdıktan sonra 2200’a gönderin.

Turkcell GNÇ Yaş Sınırı Nedir?

Yaş sınırı 26 yaş ve altıdır.

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?

İlgili Mesajlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *